GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 15418045
*
nr 1541 8045
Teservis
Gefle, Grand, 17 del
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2023
kl 19:12:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 16:48:27
1
300 kr
22/5 13:37:59
2
350 kr
22/5 13:43:45
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle grand svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 1541 8045
Teservis
Gefle, Grand, 17 del
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 16:48:27 | 1 | 300 kr |
22/5 13:37:59 | 2 | 350 kr |
22/5 13:43:45 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle grand svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:39 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:53